Що таке склади Built-to-Suit?

Будівництво складського або виробничого приміщення під ключ (Built-to-Suit)

 

Кожен середній або великий бізнес мріє про власне складське приміщення. Це дуже зручно і не потребує постійних витрат на оренду. Плюс, в такому випадку бізнесмен не залежить від чергових партнерів та їхнього настрою, а просто має у власності ще один обʼєкт.

 

Специфіка бізнесу буває різною, відтак і до складів існують певні технологічні вимоги. Саме це зазвичай створює складнощі із підбором потрібного обʼєкту, оскільки більшість складів будується приблизно за одними стандартами, що не завжди влаштовує компанію-замовника. В таких ситуаціях на допомогу бізнесу підходить формат BTS – Built-to-suit.

 

Що таке склад під ключ (Built-to-Suit): в чому відмінність від звичайних складів?

 

Концепція Built-to-suit передбачає в собі побудову складу з урахуванням побажань клієнта саме на стадії будівництва. Наприклад, українська компанія Alterra Group, працюючи у форматі Built-to-suit забезпечує клієнту процес створення проєкту, починаючи від пошуку локації та розробки концепції до введення його в експлуатацію. А далі фахівці компанії допомагають клієнту налаштувати усі необхідні процеси на вже готовому обʼєкті.

 

У чому все ж таки відмінність цього проєкту від звичайних складів? По-перше, це суто індивідуальний проєкт, який прораховується та розробляється під запити клієнта, а не за загальноприйнятими стандартами. По-друге, такий обʼєкт будується за 6-9 місяців в залежності від побажань. Третій фактор – глибша технологічність обʼєкта. А приємним бонусом є те, що співпраця із забудовником не закінчується на здачі складу в експлуатацію – надалі клієнт отримує ще індивідуальний консалтинг.

 

Послуги девелопера у таких проєктах мають велике значення, оскільки фахівці співпрацюють із досвідченими проєктувальниками, мають експертизу у точному визначенні таймлайну проєкту, а також – навички роботи із тендерами. До цього всього, звісно ж, додається розуміння девелоперською компанією знання ринку матеріалів, що дозволить підібрати оптимальний варіант у співвідношенні ціна/якість.

 

Переваги BTS для Орендарів та Покупців

 

Покупець отримує готовий проєкт, який можна або здавати в оренду, або використовувати на власний розсуд. Оскільки висока технологічність обʼєктів дозволяє зберігати на них абсолютно різні товари та продукти, це може принести суттєві дивіденди власнику такого бізнесу.

 

Для орендарів все ще легше: за невеликі кошти ви отримуєте готове рішення для власного бізнесу, а також консультативну допомогу від забудовника та підтримку порядку на обʼєкті.

 

Індивідуальні потреби: Як BTS враховує специфічні потреби клієнта

 

Найяскравішим прикладом урахування індивідуальних потреб клієнта є проєкт “Омега” у Львові, збудований компанією Альтерра Груп. Це великий розподільчий центр, який особливо став у нагоді після повномасштабного вторгнення. Зручне розташування поблизу кордону із Польщею підвищило привабливість цього обʼєкту. 

 

Спільним рішенням Альтерра Груп та замовник дійшли до покращення освітлення, де з першою по десяту вісь додали три яруси вікон. Внаслідок цього, кожен з поверхів платформ отримав достатнє освітлення у денний час доби. Своєю чергою, так компанія змогла заощаджувати електроенергію та підстрахуватися на випадок “блекауту”, якщо ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру України буде продовжено. 

 

Важлива складова цього обʼєкту – його структура. Розподільчий хаб “Омеги” в логістичному центрі PORT ділиться на такі сектори: класичне палетне приміщення, зони мезонінного зберігання для дрібно комірної продукції, зони зберігання легкозаймистих речовин та велика площа побутових та офісних приміщень. Офіси розташовані на трьох поверхах та вбудовані по середині будівлі, що дозволяє зручний та швидкий доступ до будь-якої зони складу.

 

Зменшення витрат: ефективне використання фінансових ресурсів під час будівництва

 

Важливий аспект у побудові таких обʼєктів – фінансування. Досвідчена девелоперська компанія знає, як розробити проєкт таким чином, аби він не став фінансовим тягарем для бізнесу. У цей концепт входить і підбір матеріалів, оскільки вигідне взаємовідношення ціна/якість впливає як на кошторис проєкту, так і на його довготривалість. Адже правильний вибір та вдалі інвестиції на старті будівництва запобігатимуть величезним витратам на ремонт або реконструкцію в подальшому.

 

У Європі концепт реалізації нерухомості build to suit починає переважати традиційні схеми побудови. Експерти вважають, що метод білд ту сьют допомагає заощадити до 20% вкладених коштів. 

 

Одна із важливих складових, які варто врахувати починаючи будівництво складів – ціна. За допомогою запропонованого концепту можна скоротити власні витрати.

 

BTS та швидкий початок діяльності на новому складі

 

Оренда складів – ще один напрямок, який покриває формат built to suit. Будівлі, які зведено за технологією build to suit швидко відбивають усі витрати. Замовник економить час на пошук і облаштування придбаного складського приміщення, оскільки забудовник вже передбачив усі технічні потреби.

 

Іноді, при замовленні послуги склад під ключ, споживачі закладають додаткову площу, яка знадобиться при розширенні підприємства в майбутньому. Однак необхідності, фірма здає ці площі в оренду, отримуючи додатковий прибуток. Таким чином орендар, скориставшись послугою “bts оренда”, може отримати готове технологічне рішення для свого бізнесу, за невеликі кошти.

 

Процес будівництва Build-to-Suit:

 

Етапи будівництва. Будівництво складу – не швидкий та відповідальний процес. Він складається з кількох етапів. Після знайомства із клієнтом та його бізнесом, зазвичай далі відбувається аналіз доцільності реалізації проєкту. Наступний етап – розробка проєкту, будівництво і передача в експлуатацію. Разом із клієнтом інженерна та технічна команда поринають у всі операційні процеси, знаходять слабкі місця проєкту та працюють над їхнім усуненням.

 

Вартість будівництва та фінансові аспекти. В середньому, вартість будівництва складу під ключ виходить дорожче, ніж за стандартним форматом. На ринку фігурують різні цифри, але все залежить від площі об’єкта та вартості матеріалів. Саме для того, аби оптимізувати витрати на будівництво, варто звернутися до профільної компанії, яка візьме на себе розрахунок вартості проєкту.

 

Звʼязок між орендарем та будівельною компанією. Орендар складу, побудованого за концепцією BTS, отримає також певні послуги від компанії-забудовника. BTS компанія в подальшому надасть консалтинг, постійний контроль договірних зобовʼязань та домовленостей орендарів та підрядників. Також компанія-забудовник обслуговує обʼєкт технічно, юридично та фінансово.

 

Ринок BTS в Україні

 

В Україні послуга BTS поки не користується великою популярністю. Однак вже є обʼєкти, збудовані за такою технологією: складський комплекс JAM у Гостомелі, і логістичний комплекс PORT у Львові

 

 

Як вибрати BTS-Компанію для побудови складського приміщення:

 

Репутацію на ринку ще ніхто не скасовував. Тому, в першу чергу, варто звернути увагу на досвід компанії. Якщо девелопер вже має успішні кейси, його фахівці знаються на предметі, а компанія має позитивні відгуки на ринку – це суттєвий фактор на користь того, що співпраця буде продуктивною.

 

Не варто довірятися компаніям, які не можуть продемонструвати приклади виконаних робіт за методом BTS. Адже на зведенні проєкту історія не закінчується: ця технологія потребує подальшої комунікації із забудовником в рамках сервісу та супроводу обʼєкту.

 

Замовте будівництво складу у форматі BTS вже сьогодні
Залиште заявку і ми звʼяжемося з вами

  Останні новини
  PORT введено в експлуатацію
  За останні місяці ми встигли не просто добудувати будівлі, а перетворити комплекс на маленьке місто в місті — з вулицями, інфраструктурою та власною атмосферою. Тут є все, що потрібно для комфортного бізнес-життя. Тож ми шукаємо мешканців нашого логістичного комплексу
  Турецька бізнес-асоціація відвідала PORT
  Турецька бізнес-асоціація TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği на чолі з президентом Ерданом Бастуханом відвідала логістичний центр PORT та провела зустріч з представниками компанії Alterra Group

   Замовте CALLBACK!

   Бажаєте, щоб наші менеджери зв’язалися з вами? Залиште заявку, і ми передзвонимо вам найближчим часом!